استرس شغلی

بنام خدا                             دکتر یقوبی                    

مقدمه

فشار روانی جزء لاینفک زندگی روزمره است . اگر شما در مواجهه با الزامات شغلی، سازگاری با محیط جدید زندگی یا ایجاد روابط دوستانه، فشار روانی که شما تجربه می کنید چنین فشاری الزاما آسیب زا نیست. اشکال خفیف فشار روانی به عنوان یک عامل برانگیزاننده و نیرو دهنده عمل می‌کند. بهر حال، اگر سطح فشار روانی شما بسیار بالا باشد، ممکن است برای شما مشکلات طبی و روانی-اجتماعی ایجاد شود. مطالب زیر جهت کمک به شما طراحی شده است تا بتوانید :

 شیوه های خودتان در مقابله با مشکلات را شناسایی کنید .

تفاوتهای موجود بین راهبردهای مقابله ای مؤثر ونامؤثر را تشخیص دهید.

نشانه های پریشانی را در خود و دیگران بشناسید.

راههای کمک به خود یا دیگران را در مواجهه با مشکلات یاد بگیرید.

اطلاعات لازم در مورد منابع موجود در جامعه را بدست آورید.

                           ادامه مطلب

/ 14 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زیبا

این آدرس سایتمه www.kolbe2012.javanblog.com من غیر از این راهی ندارم دوست دارم خوب بشم اما کسی نیست کمکم کنه

س

ترجمه کلیه پایان نامه های روان شناسی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته روان شناسی و تبدیل آن به مقالات علمی جهت چاپ در مجلات معتبرعلمی-پزوهشی داخل و خارج کشور پذیرفته می شود. جهت کسب اطلاعات به شماره تلفن 09357362371تماس بگیرید. اگر فارغ التحصیل و یا دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی از دانشگاه دولتی هستید و سطح زبان انگلیسی خوب و معدل بالای 17 دارید و مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستید با ما به شماره 09357362371(خانم مهرجردی)تماس بگیرید.

آسیه

سلام آقای حسینیان......... از مطلب خوبی که نوشتید استفاده کردم........ همون طور که شما فرمودید فشار روانی بخش لاینفک زندگی تک به تک ما آدم هاست. من معتقدم در بعضی از مواقع ما نمی تونیم بسیاری از اتفاقات رو کنترل کنیم اما می تونیم یاد بگیریم که چطور با فشار روانی ناشی از همون اتفاق مقابله کنیم.. اما مسله دیگه اینه که بسیاری از افراد از اینکه مشکلات خودشون رو بیان بکنند می ترسند چرا که با این عقیده غلط بزرگ شدند که داشتن مشکل مساوی با ضعف و نا توانی است و به همین علت در اونها ترس از ترس شکل میگیره و مشکل و فشار روانی رو دو برابر می کنه. موفق باشید..

م

سلام . شما دعوتید به زندگی من .

NS

سلام وبلاگ ما در جهت معرفی هر چه بیشتر ماهنامه سپیده دانایی و همچنین ارتباظ بیشتر با خوانندگان کاهنامه تاسیس شده.خوشحال می شویم از نظرات شما هم در وبلاگمان استفاده کنیم. منتظر حضور شما هستیم:)

ذهن زیبا

سلام دوست عزیز خوشحال میشم منو لینک کنی منم در زمینه روانشناسی و مشاوره می نویسم

شرکت داده پردازکیمیا

شرکت داده پردازکیمیا طراحی سایت و پورتال سازمانی ، فروش ویژه سرویس پیامک ، امنیت شبکه و راه اندازی و اکانتیگ شبکه ، هوشمند سازی مدارس ، فروش ویژه آنتی ویروس ، سیستم اکانتینگ پرینتر ، اتوماسیون تغذیه ، اتوماسیون کتابخانه شماره تماس: 09355056065 www.dpk.co.ir

میثم

آزمون یاب- ارائه پرسشنامه های روانشناسی، مدیریت و .... www.azmonyab.com