آیا آقای احمدی فقط 7 ماه وزارت می کند؟

 

علی احمدی وزیر آموزش و پرورشیک نماینده مجلس و مدیرکل سابق دفتر آموزش و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای و تربیت معلم آموزش و پرورش گفت: مطرح شدن بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش سیاسی نیست بلکه بحث آموزش و پرورشی است.  سید‌‌حسین نقوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص مهلتی که برخی از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش برای حل مشکلات آموزش و پرورش دادند، اظهار داشت: هم‌اکنون ایرادهایی در سیستم آموزش و پرورش وجود دارد که با مهلت دادن به وزیر آموزش و پرورش حل نمی‌شود.
وی در واکنش به این جمله که در آستانه سال تحصیلی هستیم و این استیضاح می‌تواند آموزش و پرورش را به هم بریزد، گفت: آموزش و پرورش به هم ریخته است. به نظر شما بیش‌تر از این به هم می‌ریزد.
نقوی در پاسخ به این پرسش که آیا هیچ فرصتی نباید به وزیر آموزش و پرورش داد، اظهار داشت: به نظرم نباید داد.‌
وی ادامه داد: اکنون که این حرف‌ها را می‌زنم، دوست آقای علی‌احمدی هستم و در زمانی که وی در پیام‌نور بود، همکاری خوبی داشتیم. از طرفی بنده طرفدار دولت آقای احمدی‌نژاد نیز هستم و باید بگویم بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش سیاسی نیست بلکه بحثی آموزش و پرورشی است.
این نماینده مجلس با بیان این‌که وزیر فعلی آموزش و پرورش خسارات‌ بزرگی به این وزارتخانه وارد کرده است، اضافه کرد: اگر همین اکنون جلوی این خسارات‌ را بگیریم بهتر از یک ماه و 2 ماه دیگر است.
وی به ایرادات وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: امور تربیتی و تربیت معلم جزو مطالبات مقام معظم رهبری است و انتظار این است وزیری که به آموزش و پرورش می‌آید، تمام هم و غم را در برای این مطالبات بگذارد اما وزیر آموزش و پرورش هر دو را متوقف کرده است.
نقوی به صدور بخشنامه‌های غیرکارشناسی در آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، غیر کارشناسی‌ترین بخشنامه‌ای است که تاکنون در تاریخ آموزش و پرورش صادر شده است که انحلال مدارس زیر 15 دانش‌آموز، اختصاص یک معاون به 450 دانش‌آموز، حذف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت از اهم این تخلفات است. /

 منبع : بازیاب

/ 2 نظر / 35 بازدید
رو

سلام دو ست عزیز خوشحال می شویم از وبلاگ روانشناسان صنعتی و سازمانی دیدن فرمایید منتظر حضور سبزتان هستیم